KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13491425
*
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 18:10:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 00:38:58
1
300 kr
27/9 19:55:49
2
500 kr
28/9 16:42:50
1
600 kr
28/9 17:21:06
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58
*
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Läs mer om Heiner Peter Norberg
nr 1349 1425
Heiner Peter Norberg
(f. 1939), Sverige
Etsningar, 6 st, Heiner Peter Norberg (f. 1939)
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 00:38:58 | 1 | 300 kr |
27/9 19:55:49 | 2 | 500 kr |
28/9 16:42:50 | 1 | 600 kr |
28/9 17:21:06 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Heiner Peter Norberg
Heinrich (Heiner) Peter Norberg, svensk bildkonstnär född 1939 i Selsingen, en by mellan Hamburg och Bremen, Tyskland.Läs mer om Heiner Peter Norberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik heiner peter norberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
5051 Etsning
Hans Verduijn (f. 1946), Sverige. Signerad, fågel,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:11 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:10 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:58